Na začátku října proběhla poznávací vycházka pěti oddělení školní družiny a tím započala spolupráce s Dobrosadem. V sadu nás přivítala spoluzakladatelka Dobrosadu p. Jedličková, která nás seznámila s projektem a byla nadšená, kolik dětí dalo přednost zábavě venku před sezením u počítače.Děti se aktivně zapojily do sbírání jablíček, rozhrabávaly hromádky po štěpkování a připravovaly sad na zimu. Do sadu také přišel místní zahrádkář p. Jež, který měl pro nás připravené poznávací otázky, za které děti mohly vyhrát tričko Dobrosadu a zárověň mohly ochutnat místní odrůdy jablíček.
Poté si jednotlivá oddělení vybrala strom, který si \"adoptují\" a po celý rok jej budou pozorovat, jak se mění v různých ročních obdobích.
Děti i vychovatelky byly s poznávací vycházky nadšené a v rámci jednotlivých oddělení v těchto aktivitách budou pokračovat s radostí po celý školní rok.
Fotogalerie ze 7. října 2024