20. 4. Milí sedmáci, dnes se podívejte na komplexní jazykový rozbor, který jsem pro vás připravila: /stranky_trid/komplexni_jazykovy_rozbor.pdf. Zítra v 9:15 si společně projdeme úkoly a řekneme si řešení. Zde se přihlásíte: https://telekonference.eu/join/ev8j0z. Pěkný den :-)
21. 4. Dnešním úkolem je připojit se na telekonferenci v 9:15 hod. :-)
22. 4. Sedmáci, chci vás pochválit, že jste se téměř všichni zúčastnili hodiny českého jazyka online. Ti z vás, kterým se to nepovedlo, nemusíte být smutní, přikládám zde řešení komplexního jazykového rozboru /stranky_trid/reseni_komplexniho_jazykoveho_rozboru_pro_7.pdf a věřím, že se nám to příště všem podaří. A úkol pro dnešní den je opakování druhů VV: http://www.ucirna.cz/cestina/skladba_vedlejsi_vety.php (nejprve si zopakujte teorii, potom procvičte online. Pěkný den :-)
23. 4. Dnes vás bude čekat čtení. Bude se jednat o četbu odborného článku (z encyklopedie, učebnice, populárně naučných a odborných časopisů...), ze kterého si do sešitu literatury vypíšete pár důležitých informací (min. 7 odrážek), které jste se dozvěděli. Nadpis do sešitu SV: Čtení= zdroj informací, podnadpis: název článku nebo kapitoly. Pěkný den.