Jste na stránce: Základní škola Aktuality

Školní aktuality  

Vzdělávací exkurze do televizního studia České televize v Ostravě

V čtvrtek 6. června 2024 se třída 4.C + 2 žákyně 3.A vydali na vzdělávací exkurzi do televizního studia České televize v Ostravě. Prohlídka zahrnovala dvě studia – Události z regionu a Na stopě – a také režijní komplex a střižnu.

Žáci měli možnost vyzkoušet si práci televizního moderátora s využitím čtecího zařízení, velkým lákadlem bylo využití zeleného klíčovacího pozadí, sledovali díl pořadu “Ty brďo!” a nahlédli do studia připraveného pro večerní vysílání zpravodajství Na stopě. Další část exkurze směřovala do režie, kde žáky zaujalo nekonečné množství televizních obrazovek, obrazovka s živým vysíláním, velké množství tlačítek, grafické prostředí a ovládání samotného čtecího zařízení. Celý zážitek byl zakončen návštěvou ve střižně, kde mohli vidět, jak náročné je stříhání pohádky a zpracování natočených podkladů.

Žáci získali mnoho zajímavých informací o výrobě televizních pořadů. Uvědomili si, že za každým úspěšným vysíláním stojí velký tým lidí, kteří pracují v pozadí. Kameramani jsou zodpovědní za zachycení kvalitních obrazů, asistenti pomáhají s organizací a technickými detaily a režiséři řídí celý průběh pořadu. Každý z nich má klíčovou roli a bez jejich spolupráce by televizní vysílání nebylo možné!

Mgr. Michaela Kuboňová

Video - střih z návštěvy ČT v Ostravě

 

  image gallery


logo
Základní škola Dobrá,
příspěvková organizace

Dobrá 860, 739 51 Dobrá

Telefon: (sekretariát):
558 412 461, 734 802 097
E-mail: zsdobra@zsdobra.cz
Datová schránka: sjmfdf6

Zpracování cookies  

Používáme cookies k optimalizaci webových stránek a služeb.
  Nezbytné cookies (funkčnost stránek)
Cookies třetích stran   Youtube - přehrávání vložených youtube videí
  Google analytics - statistika návštěvnosti
Vše o cookies, které používáme.