Jste na stránce: Základní škola Aktuality

Školní aktuality

REKORDNÍ SBĚR BATERIÍ

Žáci Ekotýmu ohlásili triumf ve čtvrtém ročníku měsíčního projektu "sběr baterií". Tato soutěž, která proběhla v březnu, nejenže povzbudila žáky a veřejnost k recyklaci starých baterií, ale také přinesla rekordní účast a nasbírané množství baterií. Hlavním cílem této soutěže bylo nejen vybízet žáky a veřejnost k recyklaci, ale také je informovat o důležitosti tohoto kroku pro ochranu životního prostředí. Baterie recyklujeme, protože chceme pomáhat ochraně životního prostředí. Když recyklujeme baterie, můžeme znovu využít cenné materiály jako jsou kovy, a tím snížit negativní dopady těžby a zpracování našich přírodních zdrojů.

V letošním ročníku soutěže se podařilo překonat rekord a nasbírat celkem 18 066 kusů baterií, což je výrazné zlepšení oproti minulým ročníkům. Jedním z klíčových prvků úspěchu byla pravidelná a pečlivá evidence přinesených baterií, což umožnilo detailní vyhodnocení soutěže a vyhlášení vítězů. Žáci s největším počtem nasbíraných baterií byli oceněni poukázkou na zmrzlinu dle vlastního výběru.

Všem zúčastněným moc děkujeme!

Za Ekotým Sára Krupová

Základní škola Dobrá,