Jste na stránce: Základní škola Aktuality

Školní aktuality

Projektový týden 9. ročníku - Volba povolání

Žáky devátého ročníku čekají v letošním školním roce změny v přihlašování na střední školy. Přihlášky se budou podávat elektronicky (v termínu 1.- 20. února 2024). V 1. kole a 2. kole lze podat až 3 přihlášky (+ 2 přihlášky na školy s talentovou zkouškou, které byly odevzdány na školách v listopadu). Významnou změnou bude určení priority přihlášek, a pokud bude žák úspěšný na více školách, bude automaticky přiřazen na školu s vyšší prioritou v přihlášce. Pokud by nastala situace, že žák nechce na určenou školu nastoupit, je přijetí zrušeno a musí se účastnit znovu dalšího kola přijímacích zkoušek. Zápisové lístky jsou zrušeny.
V rámci volby povolání proběhly v listopadu besedy žáků devátého ročníku se zástupci středních škol nejbližšího okolí. Žáci byly formou prezentací, videí a informací na webových stránkách informováni o možnosti studia a nabídkou oborů na středních školách.
Besed se zúčastnily školy nabízející maturitní i učňovské obory z nejbližšího okolí – Střední odborná škola Třineckých železáren, Střední odborná škola Frýdek-Místek, Gymnázium Cihelní, Střední zdravotnická škola Frýdek-Místek, Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a Jazyková škola Frýdek-Místek, Obchodní akademie Havířov, Střední průmyslová škola stavební Havířov, Střední škola gastronomie, oděvnictví, služeb Frýdek-Místek a dvě soukromé školy PrimMat Frýdek-Místek a Educanet Ostrava.
Všem žákům devátého ročníku přeji úspěšnou volbu střední školy.

Mgr. Jana Filipová

image gallery