Jste na stránce: Základní škola Aktuality

Školní aktuality  

LYŽAŘSKÉ KURZY 2024 - 1. a 2. turnus

ZŠ Dobrá jela do Jeseníků otestovat tamní sněhové podmínky. Lyžařský výcvikový kurz patří mezi akce školy, na které jeho účastníci dlouho nadšeně vzpomínají. Kromě lyžování si děti užívají společný čas strávený se svými spolužáky.

Tento rok se žáci 7. tříd vypravili znovu na 5 dnů do Jeseníků. Novinkou bylo ubytování ve Wellness penzionu Eva, který je situován u obce Dolní Moravice v rekreačním areálu Avalanche. Na děti čekaly příjemně zařízené pokoje i prostor ke společnému setkávání. Lyžařský výcvik byl rozdělen na 2 turnusy. První se konal v termínu 3.1.-7.1. a zúčastnilo se ho 25 žáků. Druhý turnus proběhl ve dnech 28.1-1.2. a zúčastnilo se 27 žáků. Sněhové podmínky byly dobré. Sychravé počasí v prvním termínu dětem nebránilo v užívání si jízdy na sjezdovce. Žáci lyžovali na trati Myšák, která byla denně upravována. Ve druhém termínu skibus jezdil na Čerťák. Široká sjezdovka a nádherné slunečné počasí vytvořily dětem ideální lyžařské podmínky.

Společné večerní setkávání se stalo příležitostí k vyjádření svých názorů a očekávání i bylo prostorem k aktivitám zaměřeným na vzájemné poznání se a spolupráci. Rozmanitý program obsahoval přednášky o bezpečnosti na horách, promítání filmu s lyžařskou tématikou či společenské hry. Poslední den byl věnován zhodnocení pobytu, vzájemnému ocenění a vyhlášení výsledků soutěží.

Tradiční soutěží lyžařského kurzu, v níž si výherce odhlasují samy děti, je Nejlepší lyžař a Nejlepší lyžařka. Jedná se o významné ocenění, kdy je kritériem výběru kamarádský přístup, vzájemná pomoc a srdečnost. Z prvního kurzu se stala nejlepší lyžařkou Beáta Dudková (7.A) a nejlepším lyžařem Jan Mareček (7.A). Na druhém kurzu ocenění získali Adéla Filipová (7.C) a Vojtěch Zouhar (7.C). V druhém kurzu nám sněhové podmínky dovolily uspořádat soutěž ve slalomu. Oblíbený závod vyhrála za dívky Adéla Tenglerová (7.C) a mezi chlapci byl nejrychlejší Vojtěch Zouhar (7.C). V průběhu celého pobytu vyučující sledovali udržování pořádku na pokojích a i za něj byli žáci ohodnoceni.

Všichni lyžaři si odnesli domů památeční listy, medaile, sladké odměny a také mnoho nezapomenutelných zážitků. Poděkování patří dětem za jejich vzorné chování, všem kolegům za spolupráci, Klubu rodičů za příspěvek na skipasy a dopravu a obci Dobrá taktéž za příspěvek na skipasy.

Mgr. Petr Krus
 

image gallery


logo
Základní škola Dobrá,
příspěvková organizace

Dobrá 860, 739 51 Dobrá

Telefon: (sekretariát):
558 412 461, 734 802 097
E-mail: zsdobra@zsdobra.cz
Datová schránka: sjmfdf6

Zpracování cookies  

Používáme cookies k optimalizaci webových stránek a služeb.
  Nezbytné cookies (funkčnost stránek)
Cookies třetích stran   Youtube - přehrávání vložených youtube videí
  Google analytics - statistika návštěvnosti
Vše o cookies, které používáme.