Jste na stránce: Základní škola Aktuality

Školní aktuality  

Jarní olympiáda 2024

V pátek 10. 5. se v Sport Relax Clubu U Medvěda konala za příjemného slunečného počasí Jarní olympiáda 2024. Organizátorem akce byla Obec Dobrá, nezisková organizace Hravý klaun s.r.o. a majitelé Sport Relax Clubu U Medvěda manželé Jelénkovi. Naši školu reprezentovalo 43 žáků napříč 1. i 2. stupněm.
Akce se účastnili žáci ze ZŠ Frýdlant nad Ostravicí, ZŠ Bašky, 2. ZŠ Frýdek-Místek, ZŠ Morávky, ZŠ Raškovice a ZŠ Dobrá.

Soutěžilo se v následujících disciplínách:
- hod na cíl + opičí dráha + skok z místa – žáci 1. a 2. ročníku,
- opičí dráha + přeskoky přes švihadlo – žáci 3. a 4. ročníku,
- hod na cíl a skoky v pytlích – žáci 3. a 4. ročníku,
- střílení ze vzduchovky a opičí dráha – žáci 5.–7. ročníku,
- fotbal – žáci 5.–6. ročníku,
- vybíjená (pouze dívky) žákyně 5.–6. ročníku,
- florbal – žáci 7.–9. ročníku,
- inline brusle – 7.–9. třída.

Úlohu jsme měli nelehkou, protože jsme obhajovali loňské prvenství. Naši sportovci se nezalekli, dosáhli řady vynikajících výkonů jak v jednotlivcích, tak i v kolektivních sportech a nakonec zvítězili.
Chtěli bychom především zmínit 3. místo v hodu na cíl Jakuba Bilka a Zuzany Carbolové, 2. místo Vojtěch Vrubla (177 cm) a 3. místo Elizabeth Moniakové (172 cm) ve skoku dalekém z místa, 1. místo Nely Kurdiovské (168 přeskoků) a 2. místo Tomáše Pajdly (167 přeskoků) v přeskocích přes švihadlo
za 1 minutu, 3. místo Vojtěcha Macečka ve skoku v pytli, 1. místo rovněž Vojty Macečka a 3. místo Zuzany Staníčkové v hodu na cíl, 3.  místo Štěpána Carbola (5. třída) v inline bruslích mezi žáky 7.–9. ročníku.

V kolektivních sportech jsme vybojovali 1. místo ve florbalu (Štěpán Bucifal, Dominik Banetka, Vojtěch Kozel, Matouš Šancer, František Kozel, Matěj Tichopád, Oliver Radim Tragan), 2. místo ve fotbalu (Viktor Mlyšek, Kryštof Tomis, Václav Nytra, Lukáš Stebel, Erik Moravec, Tomáš Kantor, Samuel Guniš), 2. místo v střílení ze vzduchovky (Laura Pantlíková, Jakub Skotnica, Ondřej Gurecký, Vojtěch Zouhar) a dvě 4. místa ve vybíjené děvčat a v zdolání opičí dráhy.
Akci si žáci užili nejen po sportovní stránce, ale ve volné chvíli mohli využít bohatý doprovodný program - malování na obličej, děvčata se zkrášlila pletenými copánky, zruční si ušili vlastní tašku, fotbalisté s nadšením využili tréninkovou ukázku s reprezentačním hráčem Reném Bolfem a šéftrenérem mládeže MFK Karviná Petrem Gibalou a v neposlední řadě si mohli vyzkoušet odpal baseballového míčku.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem reprezentujícím žákům za skvělé výkony a organizátorům akce za zdařilou sportovní akci.

Mgr. Renata Kubalová
 

  image gallery


logo
Základní škola Dobrá,
příspěvková organizace

Dobrá 860, 739 51 Dobrá

Telefon: (sekretariát):
558 412 461, 734 802 097
E-mail: zsdobra@zsdobra.cz
Datová schránka: sjmfdf6

Zpracování cookies  

Používáme cookies k optimalizaci webových stránek a služeb.
  Nezbytné cookies (funkčnost stránek)
Cookies třetích stran   Youtube - přehrávání vložených youtube videí
  Google analytics - statistika návštěvnosti
Vše o cookies, které používáme.