Jste na stránce: Základní škola Aktuality

Školní aktuality  

Doberští žáci přivezli 4. místo. Finále uniklo o kousíček…

Poslední dubnový den se doberský tým poskládaný z „osmáků“ a „deváťáků“ vydal na frýdecké Stovky, kde se konalo okresní finále v minikopané. Právě do něj se naši borci úspěšně probojovali na předchozím turnaji…

Pro naše žáky už byl zážitek to, že si mohli vyzkoušet „umělý pažit“ ve výborné kvalitě. Na turnaj se sjelo celkově 6 mužstev. Kromě školy z Dobré se zúčastnily tyto školy: ZŠ Elišky Krásnohorské F-M, ZŠ Stará Ves nad Ondřejnicí, ZŠ Bystřice, ZŠ Frýdlant nad Ostravicí a ZŠ Vendryně.

Jasný začátek z doberských udělal „černé koně“
Naši školu reprezentovali Richard Hlavačka, Tobiáš Mlýnek, Dominik Heczko, Václav Řeha, Nicolas Smolík, Vilém Stříž, Dominik Banetka, Dominik Bušovský, Martin Čtvrtka, Matěj Cvikče, Marek Georgiovský, Filip Skotnica.

Okresní finále bylo vymyšleno tak, že se utká „každý s každým“. A celá soutěž byla vymyšlena tak, že „vítěz bere vše“ – tedy postup do krajského finále. Znova musím připomenout, že v naší škole letos probíhá školní liga, sice v hale, ale i tak vím, že naši hráči mají velkou kvalitu. Takže do Frýdku jsme si nepřijeli „jen tak zahrát“. A to doberští žáci potvrdili hned v prvním duelu, ve kterém rozstříleli Bystřici 7:0. Tento hokejový výsledek vlil našim klukům do žil tolik potřebnou energii a klid. Jenže pak naši žáci hráli s dobře připraveným Frýdlantem.

Postup do krajského finále byl stále reálný
Bohužel, i když byla proti Frýdlantu odpískaná jasná penalta v náš prospěch, tak jsme ji nedokázali proměnit. Ale tento zápas nebyl jen o této jediné penaltě – nepodařilo se proměnit ani další příležitosti, takže opatrné utkání skončilo 0:0.

Možná naši kluci měli tento nešťastný zápas ještě v hlavách při sportovním střetnutí se Starou Vsí, proti které prohráli 3:0. I když tento výsledek by leckterý tým „poslal do kolen“, tak osobně jsem věděl, že duch doberského týmu se nikdy nevzdává.
A o tom mě naši kluci přesvědčili v dalším zápase, kdy se utkali s „nepříjemnou“ Vendryní. Žáci soupeře byli na vysoké úrovni, přesto jsme je ale dokázali zdolat nejtěsnějším výsledkem 1:0. A v naší „kabině“ rázem propukla euforie, protože postup byl stále reálný!

Poslední zápas rozhodl o 4. místě
Rázem tady byl poslední zápas, kdy doberští fotbalisté nastoupili proti 5. ZŠ F-M. V tomto mači šlo naprosto o všechno, protože vítězství v posledním zápase znamenalo možnost vítězství v celém turnaji. Tíha okamžiku pak dopadla na oba mančafty, které hrály opravdu opatrně. Nikdo nechtěl udělat chybu. A když už nějaká chyba vyvstala ze hry, tak ji dokázala vyřešit obrana soupeře nebo brankář. Nakonec tak tento zápas skončil 0:0.

Z okresního finále jsme tak dovezli 4. místo. Je ale zapotřebí dodat, že bodové rozdíly mezi 1. až 4. mužstvem byly mikroskopické, a o postupujícím rozhodovaly skutečně pouze detaily. Pro naše borce je to skvělá zkušenost, takže věřím, že mají další sportovní zážitek, na který budou dlouho vzpomínat – i když tolik vysněné krajské finále nevyšlo…

Chci celému mančaftu poděkovat za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Petr Krus    

 

logo
Základní škola Dobrá,
příspěvková organizace

Dobrá 860, 739 51 Dobrá

Telefon: (sekretariát):
558 412 461, 734 802 097
E-mail: zsdobra@zsdobra.cz
Datová schránka: sjmfdf6

Zpracování cookies  

Používáme cookies k optimalizaci webových stránek a služeb.
  Nezbytné cookies (funkčnost stránek)
Cookies třetích stran   Youtube - přehrávání vložených youtube videí
  Google analytics - statistika návštěvnosti
Vše o cookies, které používáme.