Jste na stránce: Základní škola Aktuality

Školní aktuality  

Bobřík informatiky 2023 - soutěžíme v národním kole!

Informatická soutěž pro žáky základních a středních škol.

Žáci vyplňovali online test, v němž odpovídali na otázky z oblasti IT: algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.

https://www.ibobr.cz/ - oficiální web soutěže
 

Soutěž „Bobřík informatiky“

BOBŘÍK INFORMATIKY je předmětová soutěž, podporovaná Ministerstvem školství.

Ve dnech 6. až 14. listopadu 2023 se konala informatická soutěž Bobřík informatiky. Této online soutěže se účastnilo 83 žáků ze 4.-9. ročníku, kteří projevili zájem o svět technologií a se svými dovednostmi se utkali v oblasti informatiky. Úspěšným řešitelem s plným počtem bodů v kategorii Benjamin se stal žák Jakub Z. z 6. třídy.
Soutěž byla zaměřena na rozvoj informatických dovedností mezi žáky, a také poskytla možnost pro rozvoj kreativity a analytického myšlení u žáků do oblasti IT. Žáci řešili různé problémy a hádanky z oblasti programování, algoritmických úloh, porozumění informacím, analýze problému. Efektivně pracovali s digitálními technologiemi a zaměřili se také na řešení praktických situací.
Soutěž Bobřík také podporovala týmovou práci a kritické myšlení. Zároveň si klade za úkol přiblížit žákům podstatu informatických otázek a problémů, zdůrazňující, že informatika není pouze ovládání počítače, ale komplexní oblast, která obohacuje myšlení a rozvíjí dovednosti.
Soutěž poskytla žákům příležitost prozkoumat svět informatiky mimo pouhé ovládání počítače a podpořila vzdělávání v této klíčové oblasti pro budoucnost.
Kategorie:
Mini - 4. r. ZŠ
Benjamin -5.–6. r. ZŠ
Kadet - 7.–8. r. ZŠ
Junior - 9. r. ZŠ

Kategorie:
Mini, Benjamín - 6.-10. 11. 2023 (4.-6. ročník) - účastnilo se 62 žáků dané kategorie


Fotogalerie (4.-6. ročník)

image gallery

Kategorie:
Kadet, Junior - 13.-16. 11. 2023 (7.-9. ročník)
 

image gallery


logo
Základní škola Dobrá,
příspěvková organizace

Dobrá 860, 739 51 Dobrá

Telefon: (sekretariát):
558 412 461, 734 802 097
E-mail: zsdobra@zsdobra.cz

Zpracování cookies  

Používáme cookies k optimalizaci webových stránek a služeb.
  Nezbytné cookies (funkčnost stránek)
Cookies třetích stran   Youtube - přehrávání vložených youtube videí
  Google analytics - statistika návštěvnosti
Vše o cookies, které používáme.