Den Země 2018

Termín: 19. duben 2018

Den Země byl na naší škole naplánován na čtvrtek 19. dubna. Svítilo krásně sluníčko, a to už byla předzvěst toho, že den se určitě vydaří. Aktivity proběhly najednou na 1. i 2. stupni.

Na 2. stupni se o náplň dne postarali všichni vyučující. Připravili si zajímavý program v odborných učebnách, atriu, tělocvičnách, dopravním hřišti a v parku. Žáci mohli vyzkoušet různé aktivity, které byly zaměřeny na ochranu životního prostředí, poznávání přírody – živé i neživé, odpady a jejich využití, výtvarné, zeměpisné, fyzikální a matematické úlohy a pokusy, zahrát si hru kris-kros a mnoho dalších.

Program na 1. stupni zajistili hlavně žáci ekotýmu a volitelného předmětu Ekologie v 8. ročníku. Připravili si aktivity pro své mladší spolužáky na téma „Příroda kolem nás“. Kromě toho se žáci vystřídali na dvou stanovištích – na prvním si Mgr. Lukáš Jonák a Ing. Jan Valjašek připravili povídání o lese a životě v něm, na druhém si mohli žáci pohladit pejsky Mgr. Luboše Hajného, který na naši školu se svými svěřenci zavítal už několikrát. Jeho zajímavé vyprávění o výcviku psů zaujalo i malé prvňáčky.

Na závěr bych chtěla poděkovat svým kolegům za perfektní přípravu, Mgr. Lukáši Jonákovi, Ing. Janu Valjaškovi a Mgr. Luboši Hajnému za to, že si udělali čas, připravili si zajímavý program a celé dopoledne se věnovali našim žákům a v neposlední řadě i žákům, kteří si zahráli na učitele a zasvětili mladší spolužáky do tajů přírody. Doufám, že se Den Země žákům líbil, že si ho užili a mnoho zajímavého si i zapamatovali.

Mgr. Květoslava Lysková, garant akce

 
/var/www/html/wiki/data/pages/den_zeme_2018.txt · Poslední úprava: 2018/05/02 08:54 autor: mkubonova
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki