Zeměpisná olympiáda

V měsíci lednu proběhlo v hodinách zeměpisu ve třídách druhého stupně školní kolo zeměpisné olympiády. Zapojilo se celkem 73 žáků, kteří museli v testu prokázat nejen své znalosti z různých geografických oborů, ale také přehled o současném dění ve světě.

Nejúspěšnějšími žáky, kteří postupují do okresního kola této soutěže, se stali:

  • Kategorie A (6. ročník): Ludmila Blahutová (6. D), Vojtěch Blahut (6. D), Rostislav Němec (6. C)
  • Kategorie B (7. ročník): Jiří Šmahlík (7. B), Jakub Bielčik (7. A), Kryštof Bařina (7. D)
  • Kategorie C (8.+9. ročník): Ondřej Světlík (9. D), Marián Hanzelka (8. A), Janis Konstantinidis (9. B)

Všem postupujícím blahopřejeme! Nyní je čeká příprava na okresní kolo, které letos proběhne 23. února online formou přes informační systém Masarykovy univerzity. Snad se naši mladí zeměpisci, stejně jako v předchozích letech, ani na okresní úrovni ve spleti otázek, úkolů a map neztratí …

Mgr. Lukáš Kubiena

Ondřej Světlík (9. D) obsadil ve své kategorii v rámci okresu 3. místo a postoupil přímo do krajského kola. Jiří Šmahlík (7. B) skončil ve své kategorii na 6. místě, protože ale bodově patřil mezi 100 nejúspěšnějších řešitelů v rámci celé ČR, zajistil si i on nakonec postup do krajského kola.

To proběhlo opět online formou ve středu 30. března. Obtížnost úloh značně vzrostla a jejich řešení (práce s atlasem, písemný test, praktická část) vyžadovalo téměř celé 3 hodiny. I když naši zástupci přistoupili k přípravě zodpovědně, nepodařilo se jim dosáhnout tak výborného výsledku, jako v okresním kole.

Jiří Šmahlík skončil v rámci kraje na 31. místě a Ondřej Světlík pak na místě 15. I tak je třeba oběma jmenovaným pogratulovat, protože už samotný postup dvou žáků najednou do krajského kola této soutěže naše škola nepamatuje.

Věříme, že tyto úspěchy budou velkou motivací i pro další ročníky zeměpisné olympiády.

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací