Výtvarná a literární soutěž „Bezpečný cyklista“

Žáci 1. stupně se na jaře zapojili do výtvarné soutěže na téma, jak se v provozu chová bezpečný cyklista. Jelikož se na silnicích děti pohybují od nejútlejšího věku, smyslem této akce bylo preventivně působit a připomenout jim zásady a pravidla bezpečného chování na cyklostezkách i mimo ně. Děti malovaly, kreslily, tvořili různými technikami. Jejich díla jsme zaslali na Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje, které spolupracuje s Týmem silniční bezpečnosti a Markétinou dopravní výchovou. Největší úspěch měla Thea Stabrawa ze třídy 4. B, která vytvořila na toto téma knížku. Díky své kreativitě a nápadu postoupila do krajského kola, kde získala 1. místo. Její dílo bylo obdivováno i v republikovém kole a opět se umístila na 1. místě ve své kategorii žáků 1. stupně základních škol. V úterý 28. 6. se konalo slavnostní vyhlášení výherců a předávání cen v Praze v Muzeu Policie České republiky. Výhercům byly předány hodnotné ceny za účasti zástupců Policejního prezidia PČR, Krajského ředitelství policie Středočeského kraje a zástupců Týmu silniční bezpečnosti.