Školní kolo recitační přehlídky 2. stupně

17. února se na naší škole uskutečnilo školní kolo recitační přehlídky „Za trochu lásky…“ pro žáky 2. stupně. Zúčastnilo se ho celkem 25 žáků z 6., 7. a 8. ročníků. Recitátoři museli překonat svůj ostych, předstoupit před ostatní a zarecitovat jim báseň, kterou si zvolili. Jednotlivé přednesy byly velice povedené, žáci se snažili a až na drobné chybičky (ale opravdu jen drobné!) byl jejich výkon bezchybný. Pro porotu pak nastal nelehký úkol: vybrat z každého ročníku jednoho, jehož projev na ni udělal největší dojem. Nakonec byli vybráni tito žáci: za 6. třídu Eliška Vlčková z 6.D, za 7. třídu Kristýna Kavková ze 7.C a za 8. třídu Magdaléna Michálková z 8.C.

Na závěr pak bylo potřeba ještě zvolit jednoho zástupce z kategorie 6.-7. třída a jednoho za 8.-9. třídu, kteří postoupí dále do Okresní přehlídky recitátorů. Naši základní školu tak nakonec budou reprezentovat dvě dívky: Kristýna Kavková s básní Oči od Jiřího Wolkera a Magdaléna Michálková s básní Čert a Káča od Michala Černíka. Bohužel vzhledem k epidemiologické situaci se letošní okresní kolo uskuteční on-line formou – obě dívky musely svou báseň přednést na kameru a pořízená nahrávka pak byla zaslána okresní porotě, která 2. března vybere dva zástupce s nejinspirativnějším vystoupením a ti budou náš okres reprezentovat v kole krajském. Všem zúčastněným recitátorům moc děkujeme za krásný kulturní zážitek a za to, že v sobě našli dostatek odvahy předstoupit před porotu a ostatní recitátory.

Mgr. Jarmila Málková

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací