Projektový den třídy 3.B - digitální a matematická gramotnost nám není cizí 👩‍💻

V pátek 25. února probíhal ve 3. B „projektový“ den, děti se rozdělily na dvě skupiny – jedna skupina se učila práci s 3D tiskárnou a druhou skupinu čekala netradiční výuka.

Děti nejprve procvičovaly jemnou motoriku na klávesnici u notebooku – učily se psát všemi deseti. Jejich soustředění bylo až neuvěřitelné a radost ze svých vlastních pokroků byla úžasná. Další vyučovací hodinu jsme se seznámili s počítačovou hrou ABAKU, dali jsme hlavy dohromady a zahráli jsme si proti robotu. První kolo pro nás skončilo neúspěchem, ale to nás neodradilo a dali jsme si odvetu, kterou jsme s přehledem vyhráli. Pak jsme se seznámili s deskovou hrou ABAKU – děti se rozdělily do dvou týmů a zaujatě vymýšlely příklady, spolupracovaly a dělaly vše proto, aby jejich tým vyhrál. Také se seznámily s LOGICTOWNem, ale logického myšlení už bylo hodně, proto jsme se přemístili do tělocvičny, kde jsme se vyběhali, vykřičeli a nechali jsme hlavně odpočinout mozkové buňky.

Na poslední vyučovací hodinu jsme se spojili s první skupinou a podělili se o své zážitky, nové poznatky a všichni se shodli, že takové dny by mohly být častější. Po sdílení zážitků jsme otevřeli každý svou knížku a páteční výuku jsme zakončili čtenářskou dílnou, zaměřenou na ilustrátory. Výtvarně nadané děti vymýšlely nový obal na svou knihu, ostatní děti čtením prožívaly dobrodružství se svými hrdiny z knížky.

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací