Projekt Naše obec (3. ročník)

Po roční pauze jsme se konečně dočkali. V týdnu od 13.–17. 9. 2021 proběhl projekt NAŠE OBEC. Žáci 3. tříd se mohli dozvědět spoustu novinek a zajímavostí o naší obci Dobrá, aby se z nich stali vzorní občané. Cílem bylo vypěstovat v nich lásku a úctu k obci.

Týden jsme zahájili návštěvou pana kronikáře Vojkovského, který děti seznámil se vzácnými kronikami, historií obce i školy, ukázal dětem spoustu dobových fotografií a naučil je dělat voskovou pečeť. V úterý jsme navštívili obecní úřad, kde nás přivítal pan starosta Ing. Jiří Carbol. Povídali jsme si o tom, co vše má obecní úřad na starost, kdo všechno na obecním úřadě pracuje, co děti trápí v obci a co by se dalo v obci vylepšit. Ve středu jsme se vydali do místní knihovny, kde nás paní Slováčková seznámila s historií a chodem knihovny, dostali přihlášky do knihovny a dostali šanci stát se čtenáři. Ve čtvrtek za námi přijeli hasiči a záchranáři z místního IZS. Prohlédli jsme si moderně vybavená auta, seznámili se se způsobem záchrany a s jejich nelehkou prací. V pátek jsme projekt zakončili návštěvou místního kostela, kde nás přivítal pan farář, který dětem přiblížil význam kostela. Mohli jsme se zaposlouchat i do zvuků varhan, a dokonce si někteří mohli i na ně zahrát.

Bylo moc fajn, že nám celý týden takto krásně vyšel. Děkujeme všem zmíněným za jejich ochotu a čas, který nám věnovali a přispěli tak k tomu, že děti teď svou obec znají lépe. Velké díky.

Mgr. Markéta Turoňová a Mgr. Svata Kubeczková, třídní učitelky 3.A a 3.B

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací