Dušičkové tvoření

Konec října, podzimní proměny v přírodě a delší chladné večery. S tím vším je spojená tradice k uctění památky našich blízkých – svátek Dušiček. Tento tradiční svátek se slaví v celém křesťanském světě, avšak každá země má své zvyky a tradice. V anglicky hovořících zemích je to svátek Halloween, ale u nás mají ještě pořád větší tradici Dušičky. Lidé zapalují svíčky, vzpomínají na své blízké, zdobí domy a zahrady přírodními dekoracemi.

Také v naší škole jsme si navodili tvořivou atmosféru výrobou dušičkových dekorací. Děti vyráběly strašidýlko z gázoviny a nafukovacího balónku, netopýra z kartonu a barevného papíru a vystřihovánku do lucerny. Zájem dětí o účast v tvořivé dílně byl veliký a všichni jsme společně strávili příjemné podzimní odpoledne.

Teď už stačí vyrobeným dekoracím najít důstojné místo, uvařit si dobrý čaj, zapálit svíčku a ponořit se do vzpomínek na naše blízké. Těšíme se na další tradiční výtvarnou dílnu.

Mgr. Petra Svobodová

Termín: 25. 10. 2021

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací