Lyžařský výcvikový kurz 2019

Karlov pod Pradědem – Jeseníky

Letošní lyžařský kurz se konal tak jako v loňském roce v největším lyžařském areálu na Moravě – v Karlově pod Pradědem. V tomto roce jsme využili nové lyžařské středisko Čerťák v Horním Václavově. Středisko Čerťák patří do areálu Ski Aréna Karlov a skládá se ze tří modrých sjezových tratí. Součástí areálu je 4 sedačková lanovka, půjčovna a bufet s občerstvením. O lyžařský kurz byl ze strany rodičů obrovský zájem, proto byli sedmáci rozděleni do dvou kurzů a jeli ve dvou termínech. Celkem se kurzu zúčastnilo 68 lyžařů, z toho 35 úplných nováčků!

Ubytování jsme byli v hotelu Kamzík, který poskytoval maximální komfort a zázemí, které lyžař potřebuje. Za zmínku stojí hotelový bazén, tělocvična, bowlingová dráha, posilovna a hotelové pokoje se sociálním zařízením. Na sjezdovky lyžaře v pravidelných časech vozil ski-bus.

Žáci byli rozděleni do tří výkonnostních družstev. Pod vedením zkušených lyžařských instruktorů z řad učitelů se žáci učili lyžařským dovednostem. Odpolední program byl velmi pestrý. Žáci měli možnost si zaplavat v hotelovém bazénu, zahrát si míčové hry v tělocvičně, využít televizi na pokoji apod. V polovině kurzu byl pak připraven pro žáky odpolední běžkařský kurz a výlet do Karlovy Studánky. Večerní program se skládal ze společenských her, z přednášek o bezpečnosti na horách, vybavení lyžaře, promítaly se filmy a dokumenty se sportovní tématikou apod.

Žáci po celé oba kurzy bojovali o ceny pro nejlepšího lyžaře a lyžařku. Nehodnotily se jen lyžařské dovednosti, ale i celkové chování na kurzu a ochota pomoci spolužákům. Na prvním kurzu tuto cenu vyhrála Barbora Skaličková a Jaromír Kubala a na druhém kurzu se pak z vítezství radoval Nela Bednárová a Pavel Gongol. Všichni účastníci kurzu dále soutěžili o nejčistší pokoj. Nejlepší pak byli oceněni dorty. Na druhém kurzu jsme zahájili novou tradici a zvolili jsme poprvé nejlepší 2 lyžaře, kteří měli nejlepší techniku a styl jízdy. V této kategorii zvítězili Lea Králíková a Ondřej Saran.

Děkuji všem žákům za vzorné chování během celého kurzu a všem kolegyním za spolupráci. Pevně věřím, že se všem účastníkům kurzy líbily, (svědčí o tom výsledná známka od dětí, která byla jednička) a budou nadále rozvíjet své lyžařské dovednosti ať už na sjezdovkách nebo na běžeckých tratích a lyžování se stane jejich koníčkem. Sportu zdar a lyžování zvláště! Skol!

 
/var/www/html/wiki/data/pages/lvk_7._rocnik_jeseniky.txt · Poslední úprava: 2019/03/03 18:48 autor: mkubonova
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki