Galerijní animace součástí výtvarné výchovy

Návštěva galerie je důležitou složkou života moderního člověka. Prostřednictvím galerijní animace umožníme žákům nejen zhlédnutí významných děl světových autorů, ale i seznámení s dějinami výtvarného umění a zajímavými výtvarnými technikami.

Dne 7. 3. 2019 jsme žákům 6. B dopřáli netradiční seznámení s uměním OP-ARTu v prostorách školní galerie. Animace byla zahájena prohlídkou výstavy obrazů, po které následovala diskuze o dílech, výklad techniky a postupů při tvorbě 3D a iluzivních obrazů. Žáci plnili řadu různorodých úkolů a při volném pohybu mezi ukázkami děl prohlubovali své estetické vnímání, které následně vedlo k aktivnímu přístupu při tvorbě. Nakonec každý dle vlastní fantazie dotvořil umělecké dílo dle výseče z obrazu V. Vasarely z roku 1937 s názvem Zebra. Vzniklá originální díla následně poslouží k oživení výzdoby školy.

Dle velmi kladné reakce žáků, věříme, že se s radostí, pozitivním přístupem a touhou získat nové znalosti setkáme i u dalších tříd. Úspěch animace nás velmi těší a doufáme, že se bude brzy opakovat.

Mgr. Eva Procházková

 
/var/www/html/wiki/data/pages/galerijni_animace_soucasti_vytvarne_vychovy_6._rocnik.txt · Poslední úprava: 2019/03/08 19:37 autor: mkubonova
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki