Celodenní projektový den Pohádky různých národů

Termín: 13. 11. 2019

Žáci: 6. ročník

I v tomto školním roce se žáci šestých tříd mohli v rámci projektu Pohádky různých národů věnovat právě tomu literárnímu žánru, v němž dobro vítězí nad zlem a kde se reálný svět mísí s tím snovým, kouzelným.

Projektový týden začal ve středu 13. listopadu. Celý tento den strávily děti se svými češtinářkami, které si pro ně přichystaly hned několik aktivit. Po krátké úvodní prezentaci s trochou teorie se žáci rozdělili do skupin a vylosovali si svou pohádku. Jejich cílem bylo přiřadit si role a nacvičit s vyrobenými loutkami a kulisami zadaný příběh. Pohádkovou atmosféru pak krásně podtrhly písničky, které paní učitelky žákům pouštěly.

Během následujících dní si skupinky šesťáků v rámci hodin českého jazyka vyzkoušely též psaní osobního dopisu, v němž reprodukovaly pohádkový příběh H. Ch. Andersena, nebo společně doplňovaly pracovní listy. Hodně se malovalo, vyrábělo, nacvičovalo a především četlo.

Celý tento týden se nesl v uvolněném a kreativním duchu. Žáci se seznámili s částí kultury evropských i cizokrajných národů a projekt pak sami zakončili svými loutkovými představeními, která se jim, stejně jako v předchozích letech, moc povedla.

Mgr. Petra Stypková

 
/var/www/html/wiki/data/pages/celodenni_projektovy_den_pohadky_ruznych_narodu.txt · Poslední úprava: 2019/11/19 12:13 autor: mkubonova
 
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki